Перейти до основного вмісту

Маленькі секрети української народної косметики

Косметичні маски, баночки, флакончики і пакетики з якими можна купити у будь-якому магазині – це не данина сучасності, аж ніяк.


 З давніх-давен українки у всі пори року використовували для масок усе, що дарувала природа.

Догляд за обличчя

 Використовували м’якоть овочів, фруктів, ягід. А також сік трав (кульбаби, кропиви, любистку, ромашки, м’яти). Взимку користувалися частіше медом, вершками, маслом, олією, смальцем, яйцями – усим, що можна було знайти на будь-якій українській кухні.

У давнину жінки багато працювали, це ні для кого не секрет. Перебували зрання і до смеркання на вулиці, під вітрами, нерідко – дощами, а особливо – під сонцем у полі. Тому ті жінки, які не лише тяжко працювали, але й про власну вроду не забували, використовували маски з огірків, сиру з коров’ячого молока (щоб приємно пахло). Також протирали обличчя настоєм кропу.

 Догляд за волоссям

Коси – основна прикраса дівчат раніше. Та і зараз теж. дівчата в давнину мили волосся у воді з трав – череди, любистку.


Популярні дописи з цього блогу

Дешева аптечна альтернатива дорогим кремам для обличчя

Аптечні креми чудесно рятують від зморшок, а крем від геморою позбавить мішків під очима. 

Супер простий засіб від зморшок під очима

Олія жожоба і мигдальна олія – це все, що потрібно, аби розгладити дрібні зморшки під очима, позбутися темних кіл і слідів втоми.

Рецепти проти зморшок

Старіння шкіри обличчя, як в іншому і усього організму, процес безповоротний. Зупинити його не можливо але уповільнити цілком реально і чим в ранньому віці ви почнете про це піклуватися тим довше будете остоватся молодою і привабливою.